Skip to content

Kuutõbine superstaar

Kumb on hullem – ka olla joodik või kuutõbine? Kaddu oli mõlemat. Joomahood ründasid teda korrapäraselt siis, kui taevasse ilmus täiskuu. Näis, et kaks ohtlikku tõbe on oma jõud ühendanud ja püüavad vaest meest hävitada.

Rikshajuht Kaddu oli lihtne inimene. Tal oli naine ja neli last ning nad elasid Madrase slummirajoonis Egmori raudteejaama taga. Igal täiskuuööl läks Kaddu naine mehele baari juurde vastu. Tamil-Nadu osariigi konservatiivsed alkoholiseadused olid baarid muutnud pimedateks kardinatega varjatud patuurgasteks, kuhu mehed õhtuti justkui vargad sisse hiilisid. Kaddu naine pidi pikki tunde konutama tänaval ja valvama, et mees minema ei lipsaks. Kui tal õnnestus maani täis Kaddu baarist välja saada, siis tiris ta mehe kohe veloriks¹aga nende väiksesse savist ehitatud hurtsikusse ja köitis tugevasti magamisasemele kinni. Naine teadis, et kui ta seda ei tee, siis ronib Kaddu varsti mõne maja katusele ja kõnnib suletud silmadega mööda katuseharjasid ringi. Kordagi polnud ta veel alla kukkunud, kuid naine kartis sellegipoolest. Olgugi et kuutõbine ja joodik, aga ikkagi mees…

Kaddust sai kangelane ja superstaar tänu traagilisele tulekahjule Rhojapettahi tänaval. Hulk lapsi jäi lõksu ühe neljakordse maja ülemisele korrusele. Rahvahulk vaatas abitult pealt, kuidas lõõmavad leegid lastele, kes ahastavalt akendel karjusid, üha lähemale ronivad. Tuletõrjet polnud muidugi kusagil. Siis saabuski Kaddu. Ta kõndis nagu akrobaat mööda majasid ühendavaid elektriliine ja jõudis mõne osava hüppega lasteni. Haaranud kaks neist kaenlasse, läks ta sama teed tagasi. Rahvas tänaval elas ootamatult ilmunud kangelase uskumatutele vägitükkidele elavalt kaasa. Kaddu päästis mõne minutiga kõik lapsed. Kui talle järgmisel päeval räägiti, mida ta oli teinud, siis ei suutnud vaene mees seda kuidagi uskuda – oli ju täiskuuöö ja ta oli toiminud haiguse mõjul ja pealegi purupurjus olekus.

See sündmus tegi Kaddust kangelase. Tema elu muutus päevapealt. Talle anti Madrase aukodaniku tiitel ning riiklik autasu. Mehest huvitus ka India filmitööstus. Mumbais on kavandamisel seikluslik film pealkirjaga “Ämblikmees Madrasest”, peaosas Kaddu, kõrvalosades Leonardo di Caprio ja Pamela Anderson. Ainuke mure on, et võtted saavad toimuda vaid lühikesel ajavahemikul täiskuu ajal ning Kaddu vajab vormis püsimiseks päevas vähemalt kolm liitrit viskit.