Skip to content

Lugu Chun Sa-st

Seal, kus puutuvad kokku Tai, Birma ja Laose piir, tunneb Chun Sa nime iga inimene. Ta on korraga munasjutukangelane, lapsi hirmutav koll ja reaalne isik. Tegelikult võis seda meest mitu aastakümmet pidada Kuldse Kolmnurga ainuvalitsejaks. Chun Sa käsutas hästirelvastatud mitmetuhande mehelist armeed, tal olid residentsid kõigis piirkonna linnades, tema peakorteriks aga oli Mae Sai nimeline mägiküla. Põhimõtteliselt oli see mees päraturikas, kuna kontrollis kogu Kuldse Kolmnurga oopiumikaubandust. Chun Sa pärines Hiinast ning enamik tema poolehoidjaid olid samuti etnilised hiinlased, kes peale Hiina Rahvavabariigi sündi olid sunnitud Taisse, Birmasse või Laosesse emigreeruma. Aastakümneid ei suutnud ühegi piirkonna riigi valitsus Chun Sa vastu mitte midagi ette võtta. Mägialad Kuldses Kolmnurgas on raskesti läbitavad ning oopiumikuninga sõjavägi oli väga efektiivne ja hästi olusid tundev. Pikka aega jäi mõistatuseks, miks Chun Sa ühtäkki loobus kogu võimust ning kadus. Räägiti lugusid USA eriteenistuste operatsioonist, kahtlustati, et mees siirdus lihtsalt “pensionile” mõnda S¹veitsi pansionaati, või et Tai valitsus lihtsalt ostis ta ära. Tegelikult aga on tõde see, et Chun Sa elab praegu saladuskatte all tagasitõmbunud erakuna budistlikus kloostris Birma mägisel piirialal. Sellise drastilise muutuse tema ellu tõi armastus, või õigemini vapustus, mis käis kaasas armastuse sünni ja surmaga.

Narkoparun oli julm, külmavereline, vaheda mõistusega ja kaalutlev. Tema elus ei olnud tunnetel mitte mingisugust rolli. Naised tähendasid selle mehe jaoks vaid naudinguid ning järglasi.

Chun Sa kohtas Katrin Ploomanni Chiang Mai’s, Smiling Pot’i nimelises võõrastemajas, mis oli ühtlasi tema salakorter. Oopiumikuningas armus blondi ja heledanahalisse, sinisilmsesse põhjamaisesse kaunitari esimesest pilgust. Loomulikult käitus mees sarnaselt nagu ikka, kui talle mõni naine meeldima hakkas. Ta laskis tüdruku röövida ning toimetada oma peakorterisse, et seal segamatult tegutseda. Katrin aga osutus iseloomuga naiseks ning ei lasknud ei Chun Sa ähvardustest ega ka meelitustest ennast heidutada. Ta keeldus mehega isegi rääkimast. Lõpuks oopiumikuningas vägistas tüdruku kirehoos. Järgmisel hommikul leidsid ihukaitsjad Katrini lamamas vereloigus, läbilõigatud veenidega. Surnud… Enesetapp…

Selline kurb lühike lugu.

Chun Sa murdus peale juhtunut. Katrini surm mõjus talle laastavalt. Mees loobus päevapealt kogu võimust, tõmbas selga mungarüü ja kadus üksinda mägedesse. Chun Sa kaaslased üritasid küll oopiumikuningriiki edasi hoida, kuid ilma juhi karismata osutus see võimatuks ülesandeks. Tänasel päeval räägitakse endisest Kuldse Kolmnurga ainuvalitsejast vaid legende. Tavaliselt esineb ta nendes tänapäeva Robin Hoodi ja Dracula ristsugutisena.